Gratka dla maniaków tradycyjnej fotografii we Wrocławiu

Zostałam poproszona o umieszczenie informacji na temat wystawy Pawła Maciaka. Ponieważ Spam (www.spam.art.pl) ustąpił miejsca Sztuce i Dokumentacji (www.doc.art.pl), wrzucam info tutaj.

„Po…” jest wystawą retrospektywną Pawła Maciaka. Obejmuje fotografie z ostatnich siedmiu lat. Makrofotografie zebrane w galerii artImpart zostały zrobione za pomocą tradycyjnego aparatu 6×9 cm. Zdjęcia charakteryzuje przemyślany, starannie dobrany kadr i oświetlenie tylne, które pozwala rozjaśnić kontury przedmiotów.

Paweł Maciak, absolwent łódzkiej PWSSP (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) w 1996 roku obronił dyplom na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Specjalizuje się w fotografii makro i portretach. Na co dzień jest nie tylko autorem zdjęć, ale również malarzem, grafikiem, twórcą wideo, autorem tekstów krytycznych i muzykiem. Swoje prace prezentował m. in. w łódzkiej galerii Manhattan i w klubie Łódź Kaliska.

Na wystawie „Po…” w galerii artImpart poznamy artystę od strony fotografii, w której za podstawowy sprzęt służy tradycyjny aparat średnioformatowy. Projekt zrealizowany przez Anetę Lis-Marcinkiewicz i Adriannę Lisowską jest kolejną wystawą Maciaka po „Kwiatkach dla mojej mamy” i „Pierwszej miłości”.

Paweł Maciak „Po…”
Galeria artImpart
Centrum Sztuki Impart
ul. Mazowiecka 17, Wrocław
wernisaż: 6.01.2010, godz. 18.00
wystawa: 6.01-6.02.2010

Przeczytaj również: „Nasz Oscar Wilde wydał kolejną książkę!”

CZYTAJ DALEJ

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s